OMEKŠIVAČ SIPAJTE OVAKO I VEŠ ĆE MIRISATI 7 DANA: Tu CAKU znaju iskusne domaćice

Možda ste se susreli s razočaravajućim rezultatom scenarija u kojem perilica nije dovoljno očistila vaše rublje, ostavljajući za sobom neugodan miris umjesto svježeg mirisa.

S vremena na vrijeme dešava da mašina za veš jednostavno možda neće uspjeti pravilno oprati svu odjeću, što dovodi do pojave neželjenog mirisa. U tom stanju preporučuje se provjeriti prvenstveno funkcionalnost grijača, najvjerojatnije, ako dobro funkcionira, onda trebate potražiti druge moguće uzroke problema. Nije samo neispravna mašina ono što bi moglo biti razlog za smrdljivo rublje, jeste da možete pogriješiti tokom postupka pranja veša.

Jedan od uobičajenih problema je da mnogi ljudi, uglavnom žene, koriste previše deterdženta ili omekšivača. Stroj ih se teško rješava na odgovarajući način, pa se gomilaju u tkanini. Stoga, umjesto da bude mirisan, konačni proizvod može prilično loše mirisati.

Razmislite o vrsti rublja koje perete i je li materijal prikladan za korištenje omekšivača.

Omekšivač nije prikladan za sve vrste tkanina, osobito sintetičkih, jer možda neće dobro funkcionirati i potencijalno može oštetiti materijal.

Proizvođači trapera drže čvrstu poziciju u pogledu omekšivača, tvrdeći da se on nikada ne smije koristiti s traperom. To je zbog činjenice da omekšivač dovodi do istezanja materijala i ubrzava blijeđenje boje.

Ako odlučite ne poslušati ovaj savjet, preporuča se pranje traperica svaka 2 do 6 mjeseci, s obzirom na to koliko ih često nosite i individualne karakteristike tijela.

Loš miris iz rublja i prisutnost bijelih mrlja na ormaru također se mogu povezati s nakupljanjem prljavštine u perilici rublja.

Kako biste to spriječili, pridržavajte se nekih jednostavnih savjeta za održavanje.

Obavezno izvadite odjeću iz perilice odmah nakon svakog ciklusa pranja.

Obavezno potpuno očistite gumu na vratima, riješite se ostataka deterdženta nakon svakog ciklusa pranja.

Redovito sušite odjeljak za deterdžent.

Kako bi se osigurala odgovarajuća dezinfekcija, preporučljivo je jednom mjesečno raditi sa strojem bez ikakvog opterećenja koristeći mješavinu deterdženta i octa.

Evo još jednog korisnog prijedloga: primjenom ove metode osigurat ćete da vaše rublje miriše svježe čak tjedan dana nakon pranja.

Za najbolje rezultate, preporučljivo je ne koristiti omekšivač na početku pranja. Umjesto toga, pričekajte da stroj završi svoj prvi ciklus pranja, a zatim dodajte omekšivač nakon što započne sljedeći ciklus i upije vodu.

Ako dopustite dodatnom omekšivaču da ostane u tkanini, to će pojačati miris. Ipak, savjetuje se oprez jer ostaci omekšivača koji pojačavaju miris mogu izazvati iritaciju kože.

Glossy preporuča oprez i odabir bio omekšivača kako biste zaštitili od alergijskih reakcija i promicali cjelokupno zdravlje.

Author: urednik